"Geçmişimizden aldığımız güçle geleceğinizi kuruyoruz"

Rehberlik

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Öğrencilerimizin gelişimsel dönemlerine uygun, önleyici, koruyucu ve çözüm odaklı yaklaşımlarla akademik, sosyal-duygusal ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrencilerimize ve ailelerine yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Öğrenci Okula Alım Süreci Rehberlik Görüşmeleri

Liseye yeni başlayacak olan öğrenciler ile rehberlik görüşmeleri yapılarak öğrencileri tanıma çalışmaları yapılmaktadır.

Sosyal-Duygusal Gelişimi Destekleyen Çalışmalar

Sosyal duygusal gelişim; bireylerin kendini ifade etmesi, duygularının farkında olması, karar verme becerileri ve sosyal beceriler geliştirebilmeleridir. Öğrencilerimizin  sevgi, saygı, dürüstlük, hoşgörü, yardımlaşma, sorumluluk, stres yönetimi ve doğru arkadaşlık ilişkileri gibi değerlerin farkına varmaları bunları davranışları ile sergilemeleri amaçlanmakta ve bu yönde çalışmalar yapılmaktadır.

Akademik Başarı ve Mesleki Rehberlik Çalışmaları

Öğrencilerimizin akademik başarısını artıracak verimli ders çalışma, başarıyı etkileyen faktörler, öğrenme stilleri ile ilgili bilgilendirici sınıf içi etkinlikler, bireysel görüşmeler ve grup danışmanlığı yapılmaktadır. Aylık yapılan ölçme değerlendirme görüşmeleri ile öğrencilerimizin sınav yönetimi, zaman yönetimi, sınav stratejileri gibi konularda kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimizin ilgi, yetenek, beceri ve kişilik özelliklerini keşfetmesine yönelik test, envanter, anket gibi ölçme araçları kullanılarak meslekleri tanımaları sağlanmakta ve kariyer planlamaları izlenmektedir.

Velilerimize Yönelik Çalışmalar

Aile tutumları, etkili iletişim, sınav kaygısı, ergenlik, kariyer planlama gibi konularda farkındalık kazandıran veli seminerleri ve bireysel görüşmeler yapmaktayız. Öğrencilerimizle yaptığımız çalışmalar hakkında velilerimizi bilgilendirerek hareket etmekteyiz.

Sınıf Danışman Öğretmenlik Sistemi

Danışman öğretmenlik sistemimizle lise öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini yakından izliyoruz. Velilerimizle düzenli ve sürekli iletişim kuruyor, velilerimiz ile işbirliğini önemsiyoruz.

Üniversite Tercih Danışmanlığı

Lise öğrencilerimizin sınav hazırlık süreçlerini danışman öğretmenlerimizle birlikte izliyoruz. Sınavlar ile ilgili kılavuz bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla tercih ve kariyer danışmanlığı yaparak öğrencilerimizin başarılı bir şekilde üst eğitim kurumlarına geçişlerini sağlıyoruz.

 

Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye Çerez Politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.